Bağcılar Asansör

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır ?

Düzenli bakım, asansörünüzün mükemmel durumda kaldığından ve bir ticari alan için güvenli bir şekilde kullanıldığından emin olmanın önemli bir parçasıdır. Asansör bakımı, asansörün yalnızca güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda, değiştirme ve öngörülemeyen onarım ihtiyacını azaltarak ve asansörün ömrünü uzatarak uzun vadeli maliyetleri de azaltabilir.

Düzenli Bakım Yapma

Düzenli periyotlarla yapılan bakım, asansörün arkasından geçen vidaların yağlandığı anlamına gelir. Asansör her hareket ettiğinde, vidalara sürtünerek taşınır. Çalışırken gıcırtı olduğunu fark ederseniz, asansörünüze bakım yaptırmanız gerekiyor olabilir. Ayrıca asansörün haftada en az bir kere çalıştırılması paslanma ve diğer arızaları önleme açısından önemlidir.

Asansörün Temizliği

Asansörün etrafındaki alanı ve asansörün kendisini temiz tutmanız, kaymaları ve arızaları, ayrıca kısa devreleri önleyebilir. Kaldırma platformunun temiz tutulması, hareket sırasında sürtünme ve kaldırma boşluğu ile temasın zarar görmesini önler ve parçaların yapışmasını veya durmasını engeller.

Asansör Servisi - Tıkla Ara