Asansör Tamponları

Bağcılar Asansör Tamponu

Bağcılar Asansör Tamponu

Asansör Tamponları

Asansör tamponları, asansör güvenlik sisteminin en önemli öğelerinden bir tanesidir. Tahrik yeteneğindeki kayıplar, halat kopması gibi durumlarda yeterli fren mesafesinin olmaması halinde, meydana gelen tehlikeli durumun vahametini minimum düzeye tutmak için kullanılan ekipmanlardır.

Asansör tamponları asansörlere güvenlik önlemi olarak yerleştirilmiş parçalardan biridir. Yani asansör tamponunu, bir çeşit fren sistemi parçası olarak düşünebiliriz. Bu parça sayesinde kabin, serbest düşme halinde yere direkt olarak çarpmaz. Bu bağlamda tamponların görevi, kabinin veya karşı ağırlığın kuyu dibine doğru kayması durumunda kabinin yere sert bir şekilde vurmasını engellemektir.

Asansör tamponu değişik yapılarda kullanılabilmektedir. Bu tamponlar, kullanılan asansörlere göre değişiklik gösterir, yani asansörün taşıyacağı insan sayısına ve asansörün hızına göre çeşitlendirilebilir. Örneğin, asansörün kabin hızı fazla ise enerji harcayan tamponlar, az ise enerji depolayan tamponlar kullanılmalıdır.

Yılların Tecrübesi

0+

Yılların Tecrübesi
Sertifikalı Uzmanlar

0

Sertifikalı Uzmanlar
Müşteri Memnuniyeti

0%

Müşteri Memnuniyeti
Hızlı Servis

0İlçe'de

Hızlı Servis
Müşteri Servisi

07/24

Müşteri Servisi

İnsan Asansörleri Konusunda Profesyonel Destek Alın..! Hemen Başlayalım