Bağcılar Asansör

Asansörler sayesinde insanların hayatı daha kolay hale gelmektedir. Ancak, asansörlerin uzun süre kullanılacak olmasından dolayı bakımlarının düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir. Ayrıca, bu bakımların uzman ekipler tarafından yapılması şarttır. Asansör bakımı; Asansör Yönetmeliği’ne uygun olarak yapılmalıdır. Söz konusu yönetmelik sayesinde asansör kazalarının önlenmesinin yanı sıra can ve mal kaybı gibi üzücü olayların önüne geçilmektedir. Asansör bakımı yaptırmak isteyenlerin bu işi profesyonel olarak yapacak bir firmadan destek alması gerekir. Bağcılar asansör firması; bu noktadaki en doğru seçenek olacaktır.

Montajı yapılan asansörlerin periyodik bakımlarının yanı sıra gerekli olan diğer işlemleri de Bağcılar asansör firması tarafından yapılmaktadır. Herkesin bildiği gibi garanti süresi kapsamında asansörü takan firma asansörün periyodik bakımını yapmak zorundadır. Bu noktada, garanti süresinin bitmesinin ardından periyodik bakım tarihleri belirlenmektedir. Bakım periyotları konusunda firma ile müşteri arasında anlaşma yapılmaktadır. Aylık bakım yapılması; Asansör Yönetmeliği’ne göre zorunlu tutulmuştur.

Asansör Bakım İşlemleri Nasıl Yapılmalı?

Bağcılar asansör firması; asansör bakımını belirli aralıklarla yapmaktadır. Her şeyden önce, makine dairesinin temizlenmesi gerekmektedir. Söz konusu işlem her ay düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Bunun yanı sıra, makine ve motor temizliği aksatılmadan yapılmalıdır. Ayrıca, ekipman lastikleri de kontrol edilmelidir. Kontrol işlemlerinin ardından gerektiği takdirde yağlama işlemleri yapılmalıdır. Bakım işlemleri sırasında tüm parçaların uzman ekip tarafından kontrol edilmesi şarttır. Hem apartmanlardaki hem de iş yerlerindeki asansörlerin bakım işlemlerinin kesinlikle profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir.

Asansör bakımı sırasında yapılması gereken işlemlerden birisi de yağ ve rulman gresinin seviyesinin kontrol edilmesi olmaktadır. Bu noktada, gerektiği takdirde yağ eklenmesi ve temizlik yapılması tavsiye edilmektedir. Motor kontaktörlerinin kontrolü yapılmalı ve aynı zamanda temizlenmelidir. Asansör bakımında yapılması gereken bir diğer işlem ise asansör iç aksamının kontrol edilmesi olmaktadır. Bunun yanı sıra, kumanda panosu kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Çalışmayan kontrol elemanlarının bulunması ve sorunun ortadan kaldırılması son derece önemlidir.

Asansör bakım işlemlerinde önemli olan unsur asansörün durmasıdır. Motor fren ayarının düzgün bir şekilde yapılması sayesinde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Asansörün freninin düzeltilmesi de başka bir husus olarak göze çarpmaktadır. Kısacası, kapı ayarları dahil olmak üzere asansör güvenliği için gerekli olan tüm işlemlerin eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir.

Asansör Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bağcılar asansör bakımı sayesinde asansörlerin tüm işlemleri eksiksiz olarak yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, önemli olan farklı hususlar da bulunmaktadır. Asansör kapılarının menteşeleri başta olmak üzere kilit ve fişlerinin kontrolü yapılmaktadır. Otomatik kapı kat ve kabin eşiklerinin dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Bilhassa asansör kabininin alt ve üst kısımlarının temizlenmesi şarttır. Kabin içerisinde bulunan dur ve alarm butonlarının çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Bu gibi ekipmanlarda yer alan arıza ve hasarların vakit kaybetmeden tamir edilmesi gerekmektedir.

Herkesin bildiği gibi asansörlerde zaman içerisinde birçok sorun meydana gelebilir. Asansör bakımının doğru yapılmadığı hallerde insanların asansörde mahsur kalmasına dahi rastlanabilir. Bu noktada, yukarıda adı geçen butonların çalışır halde olduğundan emin olmak gerekir. Asansör bakımı konusunda en güvenilir adres olan Bağcılar asansör firması; yaşam alanı sakinleri ve onların sevdiği kişilerin güvenliğini sonuna kadar sağlamaktadır. Bağcılar asansör firması; tüm bu bakım hizmetlerini aylık veya yıllık olarak vermektedir. Bu noktada, firma ve müşteri arasında detaylı bakım görüşmeleri gerçekleştirilmektedir.

Asansör Bakımı İçin Olmazsa Olmaz Detaylar

Asansör bakımı; doğru eleman ve doğru ekipmanın bir araya gelmesi sayesinde doğru bir şekilde yapılmaktadır. Bakım işlemlerini yapacak olan kişilerin bu konuda uzman olması gerekmektedir. En kaliteli yağ ve bakım aletleri kullanılmalıdır. Taşıyıcı halatlar; bir asansörün en önemli parçası olarak bilinmektedir. Söz konusu halatların kontrol edilmesi son derece önemlidir. Halatlarda zaman içerisinde birtakım bozulmaların veya kopmaların meydana gelmesine rastlanmaktadır. Aşınan kısımlar tamir edilmelidir. Tamir edilemeyecek durumda olanların ise kesinlikle değiştirilmesi gerekir. Ayrıca, halatların çok hasarlı olduğu hallerde halatlar değişene kadar asansörler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bağcılar asansör firması; asansör bakımı ve kontrolleri sırasında tespit edilen aksaklıklara göre asansör etiketleri yapıştırmaktadır. Söz konusu etiketler farklı renklere sahiptir ve hasar durumu hakkında bilgi vermektedir.