Bahçelievler Asansör

Asansörler günümüzde neredeyse her yerde kullanılan araçlar olarak bilinirler. Apartmanların yanı sıra iş yerleri ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde en önemli araçların başında gelen asansörler sayesinde hayatın daha kolay hale gelmesi söz konusu olmaktadır. Asansörlerin imalatı ve montajı kadar bakımının da önemli olduğunu söylemek gerekir.

Asansör; insanları veya yükleri içerisine alabileceği bir kabini bulunan, dikey veya yatay şeklinde kılavuz yayların arasında belirli duraklara yük veya insan taşıyan, aynı zamanda elektrik ile çalışan araçtır. Asansörlerin elektrikli bir araç olmasından dolayı çalışmasının oldukça önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Avrupa başta olmak üzere dünyanın her yerinde kullanılan asansörler sayesinde taşıma işlemleri daha kolay hale gelmektedir. Bahçelievler asansör firması; asansör ile alakalı her konuda hizmet alınması mümkün olan bir firma olmasından dolayı beğeni toplamaktadır.

Asansörler Nasıl Çalışır?

Günümüzde elektrikli asansör çeşitleri kullanılmaktadır. Bu asansörlerin bakım ihtiyaçlarının önemini vurgulamak adına asansörlerin çalışma prensibinden bahsetmek gerekir. Elektrikli asansörün çalışma prensibi oldukça basittir. Askı halatlarının bir ucunda asansör kabini bulunmaktadır. Diğer uçta ise kabinin ağırlığını dengeleyecek olan ağırlık bağlanmaktadır. Elektrik motoru sayesinde çalışmakta olan makaranın dönmesiyle beraber halatların hareketi söz konusu olmaktadır. Bu hareket sayesinde asansör belirlenmiş bir yere doğru hareket etmektedir. Karşı ağırlığın ise zıt yönde hareket ettiğini söylemek gerekir. Buna ek olarak, günümüzde farklı amaçlara hizmet eden asansör tipleri bulunmaktadır. İnsanlar, yaşam alanının ihtiyaçlarına göre bu asansör modelleri arasından kendilerine en uygun olanı seçebilirler. Asansör seçiminin ardından asansör bakımı ve montajı gibi hususlarda hizmet almak adına Bahçelievler asansör firmasından yardım alınabilir.

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır?

Asansör bakımı; periyodik bir işlem olmasından önem taşımaktadır. Binalara yeni takılan asansörlerin bakım işlemlerinden asansörü takan firma sorumludur. Garanti süresi bitene kadar devam eden bu sürecin ardından bina sahipleri ile asansör firması arasında bakım anlaşması yapılmaktadır. Buna göre, aylık veya yıllık olarak asansör bakım işlemleri yapılmaktadır. Asansörlerin elektrikle çalışan makineler olmasından dolayı bakımlarının eksiksiz olarak yapılması şarttır. Asansör ekipmanlarının arızalanma, bozulma veya hasar görme durumunda bu ekipmanların vakit kaybetmeden yenilenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, asansör kullanan insanların hayati tehlikesi söz konusu olacaktır.

Bahçelievler asansör firması; asansör bakımı konusunda uzman bir ekibe sahiptir. İşinin ehli, profesyonel ve dikkatli ekip sayesinde bakım işlemleri sorunsuz olarak tamamlanmaktadır. Asansör bakımı; Asansör Bakım Yönetmeliği’ne göre düzenli ve belirli aralıklarla yapılmak zorundadır. Bu durumun ciddiyetinin farkında olan Bahçelievler asansör firması bakım sürecinde tüm gereklilikleri yerine getirmektedir.

Bahçelievler asansör firması tarafından yapılan bakım işlemlerinde her şeyden önce mekanik ve elektronik asansör parçaları kontrol edilmektedir. Bu sayede, ortaya çıkması muhtemel arızalara karşı kısa süre içerisinde önlem alınmaktadır.