Başakşehir Asansör

İnşaat teknolojisinin gelişmesi sayesinde artık dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de yüksek katlı binalara yer verilmektedir. Bu noktada, asansörlerin binalar için bir lüksten öte ihtiyaç olduğunu ifade etmek gerekir. Sorunsuz, güvenli ve konforlu asansör hizmetinin sunulması noktasında asansör montaj işlemlerinin bu işin ehli olan, profesyonel bir firma tarafından yapılması gerekmektedir. Montaj hizmetleri konusunda sektörün en iyilerinden birisi olan Başakşehir asansör firması sayesinde bu sorun kendiliğinden çözülmektedir.

Asansör montaj ekibinin alanında uzman mühendis ve teknikerlerden oluşması gerekir. Bunun yanı sıra, montaj işlemlerinin müşterilerin isteklerine göre şekillenmesi şarttır. Projelendirme, projeye uygun olarak montaj sürecini tamamlama ve asansörün son kontrollerin ardından kullanıcıya teslim edilmesi noktasında Başakşehir asansör firmasından hizmet almak son derece doğru bir karar olacaktır.

Asansör Bakımı Neden Önemli?

Asansörler ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun, bakımlarının zamanında ve iyi bir şekilde yapılmadığı hallerde olması gerektiği gibi güvenli, verimli ve sağlıklı bir ilerleyişi olmayacaktır. Bunun yanı sıra, çıkarılan yönetmelik kapsamında asansör bakımı yasal bir zorunluluk haline gelmiştir. Can güvenliği, konfor ve asansörün kullanım ömrü dikkate alındığında asansör bakımı önem ve mecburiyet ifade etmektedir. Asansör bakımı periyodik olarak yaptırıldığı takdirde asansörler sürekli olarak güvenli bir şekilde çalışacaktır. Arıza yapma oranları düşecektir. Bunun yanı sıra, doğal kullanım neticesinde arızalanması muhtemel malzemelerin tespiti önceden yapılacaktır. Muhtemel kazaların önüne geçilecektir. Kumanda paneli ve asansör makinesi gibi oldukça pahalı asansör ekipmanlarının düzenli kontrolüyle beraber bu ekipmanların ömrü uzayacaktır.

Başakşehir asansör firması tarafından yapılacak olan asansör bakımı işlemleri sayesinde asansörler daha uzun süreler boyunca hiçbir şekilde arızalanmadan çalışmaya devam edecektir. Tüm bunlara ek olarak, asansör bakımının yasal zorunluluk olmasından mütevellit bilhassa bina yöneticilerinin asansör yönetmeliğine uygun yetki belgelerine sahip olan asansör firmalarına söz konusu işlemleri yaptırması gerekmektedir. Başakşehir asansör firması; bu hususta en doğru seçenek olacaktır. Asansör bakımının yapılmadığı hallerde asansörde meydana gelecek her türlü kaza vb olayın sorumluluğu bina yöneticisinin üzerinde olacaktır.

Asansörde Bakım Dışında Hangi İşlemler Yapılabilir?

Asansör bakımının dışında asansör revizyon işlemlerinin de önem taşıdığını ifade etmek gerekir. Asansör revizyonu; mevcut bir asansörün iyileştirilmesi anlamına gelmektedir. Bilhassa birçok kişi tarafından kullanılan bina asansörlerinde zaman içerisinde ciddi anlamda revizyon ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Mevcut asansörün ömrünü tamamlamış olmasından dolayı aksamının değişmesi gerekebilir. Bunun yanı sıra, yasal denetimlerden dolayı revizyon ihtiyacı doğabilir.

Asansörlerin en son asansör yönetmeliğine uygun hale getirilmesi noktasında belirli revizyon işlemlerinden geçmesi şarttır. Her asansörün belirli güvenlik ve konfor seviyesinde olması gerekir. Bu noktada, revizyon işlemlerini en iyi şekilde yapabilecek olan bir firmadan profesyonel destek alınmalıdır. Başakşehir asansör firması; bakım, montaj ve revizyon konusunda en iyi hizmeti sunmaktadır.