Günümüzde binaların katlarının yükselmesi ile birlikte asansör kullanımında yaygınlaşma yaşanılmıştır. Bununla beraber asansörlerde yaşanılan kaza durumlarında da artışlar gözlemlenmiştir. Asansör birçok bina, site, iş yeri için zorunlu hale gelmiş olsa bile kesinlikle gerekli kontrollerin yapılması gereklidir. Kontrol yapılmadığında yaşanılabilecek olan kazalar hayati tehlike içeren oldukça ciddi kazalar olarak bulunmaktadır. Bundan dolayı gerekli bakımların zamanında güveniler firmalar tarafından yapılması gereklidir. Bu konuda gerekli olan çalışmaları Kağıthane asansör sizler için büyük bir titizlik ile yapacaktır.

Asansör Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asansörlerin bakımının gününde ve tam bir şekilde yapılması ciddi kazaların yaşanmaması için şarttır. Asansör bakımlarını tam bir şekilde yaptırmak için Kağıthane asansör her daim yanınızdadır. Kağıthane asansör olarak asansör bakımında dikkat ettiğimiz hususları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İlk olarak bakım sırasında uyulması gerekli olan yönetmeliklere uygun olarak çalışmalarımızı yapıyoruz.
  • Asansörünüzün kuyusunu, asansör kabini, üst kısmını ve makine dairesinin temizliğini yapıyoruz.
  • Asansörün kapı ve canlarında herhangi bir kırık ya da çatlama durumunun olup olmadığını tespit ediyoruz.
  • Asansör raylarının yapılması gereken yağlama işlemini yapıyoruz.
  • Asansör kabininde bulunan bütün düğmelerin çalışıp çalışmadığı ile ilgili gerekli kontrolleri yapıyoruz. Çalışmayan herhangi bir yer varsa düzelmesi için gerekli olarak çalışmayı Kağıthane asansör olarak yerine getiriyoruz.
  • Paraşüt fren sistemi için gerekli kontrol aşamaların yapıyoruz.