Zeytinburnu Asansör

Asansör oldukça gerekli olan bir mekanizma olmakla beraber çoğu binada zorunlu olarak kullanılıyor. Tabi asansörün insanlar için önemli olmasının yanı sıra bakımlarının düzenli olarak da yapılması da önemlidir. Öyle ki Asansör bakımı asla unutulmaması ve ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Öyle ki kanunlarda da Asansör bakımının yasası vardır. İhmal edenlere ve olası can kayıplarına sebebiyet verenlere büyük ceza vardır. Zeytinburnu Asansör firması da asansör bakımının en iyi şekilde yapılmasını sağlayan bir firmadır.

Asansör içerisinde bulunan mekanizma da birtakım parçalar vardır. Bu parçaların da belli. Bir kullanım ömrü bulunur. Ömrü bitince arıza çıkarır ve yapılması gerekir. Sadece arıza çıkardığı zamanlarda değil aynı zamanda rutin zamanlarda da bakım yapılması için uzman ekipler tarafından destek almak gerekir. Bakımı yapılan Asansör hiçbir sorun çıkarmadan ve risk oluşturmadan çalışır. Bu nedenle ihmal edilmemesi gerekir.

Asansör Bakımı Rutini

Zeytinburnu Asansör firması başta olmak üzere çoğu Asansör firması rutin aralıklarla bakım yapılmasını öneriyor. Asansör bakımı ortalama her ayda yapılmalıdır ve en fazla 3 ay aksatılmamalıdır. Aylık kontrollerde asansörün can güvenliği açısından risk oluşturacak kısımları kontrol edilir. Eğer yapılması gereken bir kısmı varsa onarım yapılır. Bir asansörün bakımı yapıldıysa Bakımı yapılmayan asansöre karşın çok daha güvenli olur.

Can güvenliği açısından gerekli tedbirler alındıktan sonra asansörün diğer bölmeler kontrol edilir. Kapısında açılıp kapanma bölümünde sıkıntı varsa yapılır, düğmeleri kontrol edilir ve problem varsa yapılır yedek parça değişimi varsa değişir. Hem can güvenliği açısından hem de kanunlar açısından zorunlu olan bu bakım ihmal edilmemelidir.

Asansör Bakımı Hizmeti Alırken Ne Yapmalı?

Asansör bakımı yapılacağı zaman kesinlikle uzman firmalardan hizmet almak gerekir. Eğer bakımı yapılacak asansörün garanti süresi devam ediyorsa ücretsiz olarak firma tarafından bakımları ve varsa arızaları Giderilir. Fakat garanti süresi devam etmiyorsa güvenilir firmalar tarafından bakım ve arıza tespiti yapılması gerekir. Firmanın Web sitesinden müşteri yorumlarını inceleyerek, daha önce hizmet aldığı müşteriler ile görüşerek ve elemanların tecrübeli olduğuna kanaat getirerek hizmet alınabilir.

Ancak asansör bakımı yaptırmak için güvenilir bir firma aramak yerine Zeytinburnu asansör firmasını tercih edebilirsiniz. Hele ki bu ile ve civarında ise kesinlikle bu firmadan hizmet alınmalıdır. Unutmamak gerekir ki Asansör bakımı ihmale gelmez ve en kısa sürede arızanın giderilmesi gerekir.

Asansör Bakımı Fiyatları

Asansör bakımının fiyatları son derece değişkendir. Bakımı yapılacak asansörün durumu, varsa arıza tespiti, yedek parça değişimi, bakım süresi gibi etkenler Asansör bakımı fiyatlarını etkiler. Bunun için öncelikle uzman firmanın çağrılması ve firmanın arızayı tespit etmesi gerekir. Sonrasında fiyat konuşulmalıdır. Fakat Zeytinburnu Asansör firmasından bütçenize uygun hizmet alabilirsiniz.